KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568566
*
nr 1356 8566
Gustaf Rosengren
(1893-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:17:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 18:57:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Rosengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebåt fiskebåtar gustaf rosengren lofoten marin marinmotiv marinmålning motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Rosengren
nr 1356 8566
Gustaf Rosengren
(1893-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 18:57:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i PiteÃ¥, död 1963, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Rosengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebåt fiskebåtar gustaf rosengren lofoten marin marinmotiv marinmålning motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19